جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 9 بهمن 1397     
هاشمی مطرح کرد
برگزاری جلسه هم اندیشی شورای شهر با شهردار درباره لایحه بودجه 98

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، محسن هاشمی رفسنجانی در پایان یکصد و بیستمین جلسه علنی شورای شهر با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خوشبختانه امروز چند دستور جلسه شورا به سرانجام رسید، اظهار کرد: دستور نخست، نظر فرمانداری بود که یکی از مصوبات شورا را رد کرده و مورد قبول آن ها واقع نشده بود. اعضای شورای شهر بر رای خود مبنی بر حضور چهار نفر از کارشناسان متخصص در امور فنی و شهرسازی کمیسیون ماده 100 اصرار کردند.
 
به گفته رئیس شورای شهر تهران؛ موضوع دوم درباره عوارض مربوط به عبور و مرور شبانه کامیون‌ها و خودروهای حمل بار بود که در چهار ماده تصویب شد و در ادامه کلیات لایحه ای که شهرداری تهران برای اعطای تخفیف به بدهکاران عوارض تردد در محدوده ممنوعه شهر به شورا آورده بود، تصویب شد.
 
وی در پاسخ به این سوال که لایحه های تک فوریتی باید در جلسات متمادی بررسی شوند اما افزایش 20 درصدی عوارض تردد در طرح ترافیک که در جلسه قبلی بررسی شد، امروز در صحن مطرح نشد، گفت: این موضوع در دستور جلسه بود، اما فرصت بررسی آن به وجود نیامد.
 
رئیس شورای شهر تهران درباره تناقض پیش آمده در ارتباط با دریافت عوارض از محدوده زوج و فرد در پایتخت هم توضیح داد: این تناقض بین کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا، فرمانداری، شهرداری و معاونت حمل و نقل  و ترافیک شهرداری به وجود آمده است. به همین دلیل جلسه ای در هیات رئیسه در این باره برگزار خواهد شد و از آقای علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر و همین طور آقای پورسیدآقایی معاون حمل و نقل شهرداری، خواستم در این نشست حضور داشته باشند.
 
هاشمی در پاسخ به سوالی درباره اینکه کمیسیون‌های مشترک نظرات مشترک را در صحن مطرح نمی کنند و این موضوع سبب اتلاف وقت می‌شود، افزود: در آیین نامه قانون واضحی برای کمیسیون های مشترک وجود ندارد. گرچه این کمیسیون‌ها باید نظرات مشترک را اعلام کنند، اما در برخی مواقع به یک نظر مشترک نمی رسند. ما نظر هر دو طرف را می شنویم و بررسی می‌کنیم.  
 
رئیس شورای شهر تهران، در پاسخ به سوال خبرنگاری که چرا معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری در  شورا حضور پیدا نکرده و آیا علت، تعییر ایشان است، گفت: چنین موضوعی نیست، به من گفته اند که خانم اشرفی به سفر رفته اند و به همین دلیل در جلسه حاضر نشدند.
 
هاشمی همچنین در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت لایحه بودجه عنوان کرد: در جلسه هم اندیشی که با شهردار تهران خواهیم داشت لایحه بودجه را به صورت جدی بررسی خواهیم کرد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: