جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 6 بهمن 1397     
پیشنهاد جدید تغییر در طرح ترافیک از سوی پلیس راهور

به گزارش گروه آموزش و فرهنگ سازی تهرانی نیوز،سردار محمدرضا مهماندار در خصوص طرح ترافیک گفت: به طور طبیعی اثربخشی طرح زوج یا فرد نسبت به ابتدای شروع آن که به سال 84 باز می‌گردد، کاهش یافته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: سال 84، تعداد 2 میلیون خودرو در سطح شهر تهران در حال تردد بودند و همه روزه یک میلیون «معادل 50 درصد» آن اجازه ورود به محدوده را داشتند.
 
وی در ادامه اشاره کرد: در حال حاضر اگر صرفاً پلاک خودروهای شهر تهران را در نظر بگیریم، حدود 4 میلیون پلاک تهران در سامانه شماره گذاری ثبت گردیده است؛ که طبعاً ما شاهد افزایش نسبی حجم ترافیک و آلودگی ناشی از آن هستیم.
 
مهماندار اظهار داشت: در شرایط فعلی، راه برون رفت از مسئله آلودگی هوا و کاهش حجم ترافیک محدوده زوج یا فرد، تغییر در مدیریت این محدوده است. در این شرایط اگر بخواهیم به مردم فشار اقتصادی نیاوریم و طرح های غیر عوارضی و غیرپولی ورود به این محدوده را دنبال کنیم، به نظر می رسد تقسیم بندی پلاک‌های خودروها به 3 دسته  به نحوی که از 6 روز هفته هرکدام از این دسته‌ها قادر به استفاده و تردد در دو روز هفته باشند، راهکار مناسب تری برای کاهش ترافیک و آلودگی هوا باشد.
 
وی در پایان بیان کرد:  طرح پیشنهادی در مقایسه با طرح موجود علی رغم اینکه حجم ورودی را از 50 درصد به 33 درصد کاهش می دهد؛ در تعداد روزهای مجاز برای تردد تفاوت چندانی ندارد چرا که عملاً در حال حاضر با توجه به اینکه در روز پنج شنبه طرح اعمال نمی‌شود دارندگان پلاک های فرد، 2 روز در هفته مجاز به تردد در محدوده هستند.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: