جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 19 دی 1397     
اروپا در آستانه رکود قرار گرفت

 

خبرگزاری فارس: به نقل از اسپوتنیک، تولید صنعتی در آلمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱.۹ درصد کاهش یافت که بدترین عملکرد ماهانه از سال ۲۰۰۹ و زمان رکود بزرگ اقتصادی محسوب می‌شود.

 
بر اساس آماری که از سوی دفتر فدرال آلمان منتشر شده است ماه نوامبر سومین ماه پیاپی بود که تولید صنعتی در آلمان کاهش می‌یابد و از طرف دیگر اطمینان اقتصادی در سراسر حوزه یورو به نزدیک کمترین میزان در دو سال گذشته رسیده است.
 
در حالی این خبر‌های بد از اقتصاد آلمان می‌آید که ماه گذشته میلادی ماریو دراگی رئیس کل بانک مرکزی اتحادیه اروپا گفته بود که شرایط اقتصادی در این اتحادیه به قدری خوب شده است که می‌توان اجرای سیاست‌های محرک پولی را متوقف کرد.
 
آمار اقتصادی منتشر شده از شرایط آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد آمریکا نشان دهنده بروز مشکل در این کشور است و کارشناسان نگران بروز یک رکود اقتصادی دیگر هستند.
 
بانک مرکزی آلمان اعلام کرده است که با دقت پیگیر نوسانات اقتصادی ماهانه است و انتظار دارد که این مشکلات مقطعی بوده و به زودی پایان یابد.
 
اعمال استاندارد‌های آلایندگی‌های جدید خودرو‌ها که خودروسازان را مجبور به رعایت آن‌ها کرده است از جمله مهمترین دلایل مشکل در اقتصاد آلمان است و از طرف دیگر کاهش سطح آب رودخانه راین در کنار بیشتر شدن تعطیلات برای کارگران از دیگر دلایل افت اقتصادی آلمان است.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: