جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 17 دی 1397     
هدف ترکیه٬ حمله به کرد‌ها نیست

خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی سی.ان.ان ترک: جان بولتون مشاور ویژه امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا قرار است امروز به ترکیه سفر کرده و با مقامات این کشور دیدار کند.

او پیش از سفر٬ با اظهارات خود در مورد کردهای سوریه٬ توجه رسانه‌های ترکیه را به خود جلب کرد و سخنان او با واکنش تند و منفی روزنامه‌ها و دیگر رسانه‌های ترکیه روبرو شد.
 
جان بولتون اعلام کرد: آمریکا به شکلی از سوریه خارج می‌شود که متفقین کُرد دچار مشکل نشوند.
 
ابراهیم کالن سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در پاسخ به اظهارات جان بولتون بیانیه‌ای منتشر کرد.
 
در این بیانیه آمده است: هدف ترکیه٬ حمله به کردها نیست. بلکه هدف ما حمله به گروه تروریستی پ.ک.ک و دنباله آن در سوریه یعنی ی.پ.گ است.
 
وی همچنین گفت: ما تنها عضو ناتو هستیم که در حال حاضر به شکل جدی با داعش مبارزه می‌کنیم.
 
ابراهیم کالن در ادامه افزود: اگر یک گروه تروریستی را به عنوان نماینده کردها تصور کنیم، چنین چیزی٬ اهانت به برادران کُرد ما است. اتفاقاً ما می‌خواهیم با حمله به پ.ک.ک٬ برادران کُرد خود را از شر ظلم و ستم آنها هم نجات دهیم.
 
ترکیه به امنیت ملی خود و به آرامش و آسایش منطقه اهمیت می‌دهد و در حوزه مبارزه با ترور همچنان که رئیس جمهور ما رجب طیب اردوغان اعلام کرده٬ هم در میدان و هم پشت میز مذاکره حضور داریم و هر اقدامی هم که انجام دهیم٬ با متفقین خود و با کشورهای منطقه٬ مشورت و رایزنی می‌کنیم و سرانجام به تصمیمات قاطعانه خودمان می‌رسیم. آمریکا باید توضیح دهد که چرا یک گروه تروریستی را به عنوان متفق خود معرفی می‌کند.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: