جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 15 دی 1397     
وسعت دریاچه ارومیه بیشتر شد

 
میزان: بررسی وضعیت دریاچه ارومیه تا تاریخ ۹ دی ماه سال جاری نشان می‌دهد که تراز دریاچه به هزار و ۲۷۰.۵۶ متر رسیده است به طوریکه این تراز در ابتدای مهرماه رقم هزار و ۲۷۰.۲۷ متر را نشان می‌دهد.
 
بررسی‌ها حاکی از آن است که تراز سطح آب دریاچه نسبت به میانگین دراز مدت با رقم هزار و ۲۷۴.۶۳ متر با کاهش ۴.۰۷ متری روبرو بوده است.
 
از طرفی وسعت دریاچه ارومیه در حال حاضر معادل دو هزار و ۷۰.۴۳ کیلومتر مربع بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با وسعت هزار و ۷۵۹.۲۳ کیلومتر مربعی با رشد قابل توجهی روبرو بوده است.
 
همچنین وسعت دریاچه ارومیه نسبت به میانگین دراز مدت با وسعت چهار هزار و ۵۱۴.۸۸ کیلومتر مربع کاهش ۲ هزار و ۴۴۴.۴۵ کیلومتر مربعی داشته است.
 
لازم به ذکر است که حجم آب موجود در دریاچه ارومیه در تاریخ ۹ دی ماه سال جاری رقم ۱.۶۰ میلیارد متر مکعب بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۰.۵۰ میلیارد متر مکعبی و نسبت به دراز مدت با کاهش ۱۴.۴۸ میلیارد متر مکعبی روبرو بوده است.
 
چندی پیش کیاست امیریان سرپرست دفتر مدیریت منابع آب حوضه‌های آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه گفت: حجم آب دریاچه با حدود ۵۰۰ میلیون مترمکعب افزایش نسبت به سال گذشته به رقم یک‌میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است.
 
وی با اشاره به جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز از منابع آب سطحی حوضه آبریز دریاچه و اجرای مصوبات کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه تصریح کرد: با جمع‌آوری تعداد یک‌هزار و ۴۲۸ مورد موتورپمپ‌های حاشیه رودخانه، حجمی معادل ۶۴ میلیون متر مکعب و با انسداد ۳۱۴ مورد استخر‌های زهکش حاشیه رودخانه، حجمی معادل ۸ میلیون متر مکعب کاهش مصرف صورت گرفته است.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: