جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 11 دی 1397     
حناچی در حاشیه دوچرخه سواری در سه شنبه های بدون خودرو:
70 درصد از آلودگی هوای تهران ناشی از وسایل نقلیه شخصی است

به گزارش اخبار تهرانی نیوز،شهردار تهران در حاشیه دوچرخه سواری با خبرنگاران در قالب کمپین سه شنبه های بدون خودرو، بر ضرورت تولید فراگیر دوچرخه های باطری دار در کشور تاکید کرد. 

پیروز حناچی در حاشیه دوچرخه سواری با خبرنگاران حوزه شهری در قالب کمپین سه شنبه های بدون خوردو، گفت: اگر به وضعیت سلامتی مردم تهران نگاهی بیاندازید می‌بینید که وضعیت خوبی نیست؛ دیابت نوع دو، فشار خون و ... سلامتی مردم تهران را تهدید می‌کند.
 
وی با اشاره به اینکه 70 درصد آلودگی هوای تهران، مربوط به وسایل نقلیه شخصی است، ادامه داد: براین اساس برای ارتقاء سلامتی مردم راهی به غیر از کنار گذاشتن خودروی شخصی نداریم و باید استفاده از حمل و نقل عمومی، پیاده روی و ... را در دستور کار مردم قرار دهیم.
 
شهردار تهران در پاسخ به سوالی در مورد گرانی دوچرخه عنوان کرد: در حال حاضر تولیدکنندگان دوچرخه پای کار آمدند و ما نیز باید کمک کنیم که دوچرخه‌های باطری‌دار با قیمت پایین‌تر ارائه شود. با شرکت‌های دانش بنیان نیز در این خصوص مذاکره کردیم اما راه این است که این دوچرخه‌ها در ایران تولید شود و تکنولوژی‌اش به داخل کشور بیاید.
 
وی با بیان اینکه تولید باطری دوچرخه در ایران آغاز شده است، گفت: البته این موضوع فراگیر نیست و باید به سمت استفاده از دوچرخه‌های عادی، برقی، و موتور برقی به جای استفاده از موتورهای کاربراتوری که میزان الایندگی‌ آن ها بالا است برویم و آن ها را جایگزین کنیم.
 
حناچی در پاسخ به سوالی دیگر در این رابطه که آیا شهرداری یارانه خرید دوچرخه می‌دهد، تصریح کرد: به شکل یارانه نه، اما باید تلاش کنیم که دوچرخه‌ ارزان به دست مردم برسد که این امر یا به شکل ارائه دوچرخه کرایه‌ای خواهد بود یا توسط ایستگاه های شهرداری انجام می شود. در صورت اجرایی شدن، طرح توسط بخش خصوصی راه اندازی می‌شود و سعی می‌کنیم قیمت تمام شده که به دست مردم می‌رسد کاهش یابد.
 
شهردار تهران در پاسخ به درخواست یکی از شهروندان برای تردد با اتوبوس، خاطرنشان کرد: سه هزار دستگاه اتوبوس در تهران کم داریم، اما با اتوبوس هم تردد می‌کنم.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: