جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 5 دی 1397     
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه خبر داد
ترخیص 30 درصد از قطعات 70 واگن‌ مترو

 به گزارش گروه حمل و نقل عمومی و شهری تهرانی نیوز، مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه از ترخیص 30 درصدی قطعات واگن های مترو از گمرک بندرعباس خبر داد و گفت: این قطعات به زودی وارد خطوط تولید شرکت واگن سازی مترو خواهند شد.

علی امام  ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: قطعات 70 دستگاه واگن مترو در گمرک بندرعباس بود که در روزهای شنبه و یکشنبه 30 درصد از آن ترخیص شد، اما ترخیص باقی قطعات منوط به پرداخت 43 میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده است.
 
وی با اشاره به نامه شهردار تهران به رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: شهردار تهران در مکاتباتی که با ریاست سازمان امور مالیاتی داشت، موضوع تخفیف بر مالیات بر ارزش افزوده واگن های مترو را پیگیری کرد. 
 
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه با اشاره به لزوم توجه ویژه نمایندگان مجلس به حوزه حمل و نقل عمومی عنوان کرد: واردات قطعات مترو در سال های گذشته مشمول معافیت گمرکی می شد، پس از لغو این معافیت، دولت در بودجه سالانه مبلغی را برای ترخیص قطعات مترو تخصیص می دهد که بسیار ناچیز است، به طوری که متروی تهران 64 میلیارد تومان از سال های گذشته به گمرک بدهکار است و دولت تنها 15 میلیارد تومان به این حوزه تخصیص می دهد که کم تر از یک چهارم بدهی مترو به گمرک است.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: