جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 29 آبان 1397     
زمین ۴۰۰ میلیاردی طرشت رایگان واگذار شد

 به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمد علیخانی گفت: باوجود اینکه شهرداری با کمبود منابع مالی مواجه است باید با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود شرایطی را به وجود آورد که در خدمات رسانی خللی وارد نشود.

 
وی ادامه داد: یکی از اقدامات می تواند استفاده از اموالی باشد که ممکن است در انبارها بلااستفاده بوده اند و از این دست اموال در سازمان بزرگ شهرداری تهران کم هم نیست. اما متاسفانه اطلاعات این اموال به طور متمرکز در اختیار مدیریت شهری نیست.
 
رییس کمیسیون عمران گفت: به عنوان مثال به تازگی مشخص شده است تعدادی زیادی دوربین های کنترل ترافیک در یکی از انبارهای سازمانی در شهرداری وجود داشته است، دوربین هایی که می توانند به کار آیند و در شرایطی که امکان تهیه این دوربین ها با شرایط ارزی حاکم سخت است، وجود این دوربین ها بسیار مفید می باشد. اما بانک اطلاعاتی اموال و املاک متمرکزی وجود ندارد.
 
علیخانی در ادامه افزود: نظیر این موارد در املاک نیز وجود دارد. هنوز اطلاع دقیقی از تمامی املاک شهرداری موجود نیست. حتی بسیاری از املاک شهرداری فاقد سند بوده و به همین دلیل مشکلاتی نیز به وجود آمده است.
 
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل گفت: نمونه آن را می توان زمین بزرگ طرشت برشمرد، زمینی که چند دهه  در اختیار شهرداری تهران  بوده و ارزش آن بالغ  بر 400 میلیارد تومان می شده اما در گذشته به بهانه نداشتن سند رایگان به نهاد دیگر واگذار می شود. با همین 400 میلیارد تومان بسیاری از پروژه های معاونت فنی و عمرانی شهرداری تکمیل می شود.
 
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: با بررسی این اطلاعات بیش از هر امری ایجاد بانک اطلاعاتی اموال و املاک شهرداری ضروری است که البته در حوزه املاک این الزام به وجود آمده است. از طرفی این اطلاعات باید شفاف باشد.
 
علیخانی اظهار داشت: این بانک اطلاعاتی باید هر چه سریعتر تکمیل شود و به یقین وجود این اطلاعات می تواند در صرفه جو یی هزینه ها مفید باشد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: