جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 16 ارديبهشت 1394     
بازپرداخت صرفه جویی مصرف سوخت تاکسیهای پایه گازسوز

به گزارش گروه حمل و نقل عمومی و شهری شهرداری نیوز، شرکت ملی نفت ایران می‌تواند به ازای جایگزینی هر تاکسی صندوقدار فرسوده با تاکسی پایه گازسوز و بر اساس میزان پیمایش آنها در پنج سال تا سقف سه هزار و ٧٨٠ دلار به سرمایه‌گذاران در این طرح پرداخت کند.

علی هاشمیان با اشاره به مصوبه شماره ١٧٤٢٦٨ مورخ ٢٧ اسفند ٩٣ شورای اقتصاد اظهار داشت: شرکت ملی نفت ایران می‌تواند به ازای جایگزینی هر تاکسی صندوقدار (سواری) فرسوده با تاکسی پایه گازسوز (با مشخصات معین) و بر اساس میزان پیمایش آنها در پنج سال تا سقف سه هزار و ٧٨٠ دلار یا معادل ریالی آن را به سرمایه‌گذاران در این طرح پرداخت کند.

مدیر طرح ١٤٠ هزار تاکسی فرسوده با تاکسی پایه گاز سوز در شرکت بهینه سازی گفت: این مبلغ برای جایگزینی هر تاکسی‌ فرسوده بنزینی با تاکسی ون پایه گازسوز در مدت هفت سال تا سقف هفت هزار و ٨١٠ دلار یا معادل ریالی آن خواهد بود.

وی افزود: مبنای پرداخت بر اساس عملکرد تاکسیهای جایگزین شده و برای هر کیلومتر پیمایش تاکسی صندوقدار ١,١ سنت دلار و برای هر ون پایه گازسوز جایگزین شده ١.٥٥ سنت دلار خواهد بود. با توجه به مصوبه شورای عالی ترافیک تاکسیهای جدید مجهز به سیستم موقعیت‌یاب ماهواره‌ای (GPS) خواهند بود که میزان پیمایش آنها را نیز مشخص خواهد کرد.

هاشمیان یادآور شد: طرح جایگزینی ١٤٠ هزار تاکسی فرسوده با تاکسی پایه گازسوز، از طرحهای بند «ق» تبصره ٢ قانون بودجه سال ٩٣ کل کشور است که با هدف کاهش مصرف بنزین و افزایش بازدهی و پیمایش تاکسیها از طریق جایگزینی ١٤٠ هزار تاکسی جدید پایه گازسوز (مشتمل بر تاکسی صندوقدار و تاکسی ون) با تاکسیهای فرسوده موجود، پارسال در شورای اقتصاد تصویب شد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: