جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 21 بهمن 1398     
مديرعامل شركت مترو مطرح كرد
نياز به 700 ميليارد تومان اعتبار براي ساخت پايانه آزادگان

 به گزارش گروه حمل و نقل عمومی و شهری تهرانی نیوز، علي امام از اتمام فاز اول پايانه آزادگان تا سال آينده خبر داد و گفت: اين پروژه در مجموع به 700 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد.

علی امام مدیرعامل این شرکت با اشاره به اهمیت راه‌اندازی پایانه آزادگان در کاهش سرفاصله حرکت قطارها در بخش جنوبی خط ۳ متروي تهران عنوان کرد: این پایانه که با سرمایه‌اي معادل ۷۰۰ میلیارد تومان و با انتخاب نهایی پیمانکار در دستور کار قرار دارد یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت مترو برای تسهیل کاهش سرفاصله حرکت قطارها در اين خط است.
 
او با اشاره به اینکه راه‌اندازی پایانه آزادگان مانور قطارهای موجود برای چینش در خط را تسهيل كرده و سرعت مي‌بخشد، عنوان کرد: علاوه بر این، پایانه‌ها محلی برای انجام بازرسی‌ها و تعمیرات احتمالی است لذا مي‌توان گفت راه‌اندازی آنها امکان نگهداری از قطارها را فراهم کرده و از استهلاک زودتر از موعد آنها جلوگیری می‌کند و همچنين شرايط واگن‌هاي حمل مسافر را بهبود مي‌بخشد.
 
امام با اشاره به این که پایانه آزادگان در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار ساخته می‌شود گفت: امیدواریم فاز اول این پروژه تا سال آینده به بهره‌برداری برسد.
 
مديرعامل شركت مترو در پایان با اشاره به اینکه بهره‌برداري کامل از این پروژه تا 2 سال دیگر امکان‌پذیر است، خاطرنشان کرد: فاز اول شامل پارکینگ و محل سرویس قطارها است. لذا در فاز اول امكان تعميرات جزئي فراهم و شرايط كاهش سرفاصله قطارها تسهيل مي‌شود. براي فاز دوم تجهیزات تعمیرگاهی و نیز تعمیرگاه تامین می‌شود تا در این صورت امکان تعمیرات سنگین و بلند مدت نیز فراهم شود.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: