جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 16 مهر 1398     
ورود شورای رقابت به فرآیند قیمت‌گذاری گره‌ای از صنعت خودروسازی باز نمی‌کند

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید در صورتی که شورای رقابت به پروسه قیمت گذاری ورود کرده و قیمت خودرو دستوری تعیین شود، مشکلی از صنعت خودروسازی و مصرف کننده حل نمی‌شود.

رامین نورقلی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره ورود شورای رقابت به پروسه قیمت‌گذاری خودرو، گفت: اگرچه در حال حاضر نوسانات موجود در زنجیره تولید و فروش خودرو تاحدودی فروکش کرده اما تعیین قیمت به صورت دستوری نمی‌تواند تمامی مشکلات این حوزه را برطرف کند.

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی افزود :در صورتی که شورای رقابت به پروسه قیمت گذاری ورود کرده و قیمت خودرو دستوری تعیین شود، مشکلی از صنعت خودروسازی و مصرف کننده حل نمی‌شود.

وی با اشاره به راهکارهای لازم برای بهبود شرایط صنعت خودروسازی، اظهار کرد: حل مشکل خودروسازان تنها به مولفه‌های داخلی وابسته نیست چراکه شرایط تولید داخلی و تحریم موانع و مشکلات بسیاری برای این صنعت ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: در صورتی که بتوان از نظر بین‌المللی شرایط زمان برجام را ایجاد کرد می توان به رونق تولید در صنعت خودروسازی و ساماندهی بازار خودرو دل بست.

این نماینده مردم در مجلس دهم درباره تاثیر واگذاری سهام دولت در خودروسازی‌ها، ادامه داد: اگر در شرایط فعلی مالکیت دولت در خودروسازی‌ها واگذار شده و بخش خصوصی وارد میدان شود ممکن است به دلیل گران بودن پروسه تولید، قیمت خودروها مجدد افزایش پیدا کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: اگرچه باید سهام دولت در خودروسازی‌ها به منظور برون رفت از مشکلات واگذار شود اما در شرایط کنونی تحقق این امر نمی‌تواند راهگشا باشد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: