جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران با اشاره به برگزاری جلسه معاون اول رئیس جمهور با مدیران شهری در هفته گذشته گفت: در این جلسه موضوع نوسازی اتوبوس ‌ها مطرح شده بود، اما رییس شورای شهر به این موضوع معترض شد و همانجا اعلام کرد که با توجه به منابع می‌بایست اتوبوس جدید خریداری کرد، و در این زمینه به توافقاتی رسیده‌اند.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز ،عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: این روزها که لیست بودجه برخی از نهادها و دستگاه ها از بیت المال اعلام شد، من هم همچون بسیاری از شهروندان این سوال در ذهنم مطرح شد که چرا بخشی از این بودجه ها که معلوم نیست چطور هزینه می‌شود، صرف توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در تهران و دیگر کلانشهرها نمی‌شود.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، رئیس شورای اسلامی شهر تهران از برگزاری جلسه معاون اول ریاست جمهوری با مسئولان دستگاه های مرتبط با حمل و نقل عمومی خبر داد و گفت: در این جلسه تصمیماتی مبنی بر تامین سه هزار دستگاه اتوبوس برای تهران و قطارهای مورد نیاز مترو اتخاذ شد که جا دارد از آقای جهانگیری بابت اهتمام نسبت به موضوع حمل و نقل عمومی تهران و دستورات قاطع به دستگاه های مسئول قدردانی کنیم.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برگزاری همایش تجربه شفافیت، برای نخستین بار گفت: هدف اصلی برگزاری همایش تجربه شفافیت ایجاد پیوند در مجموعه‌هایی است که در راستای ایجاد و ارتقای شفافیت تلاش می‌کنند.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بودجه تحقیقات در شهرداری تهران 200 میلیارد تومان است و یک دهم آن به مرکز مطالعات اختصاص دارد که معادل 20 میلیارد تومان است.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز،سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از میدان میوه و تره بار جلال آل احمد که پیش از ظهر روز جمعه صورت پذیرفت، از نزدیک در جریان چگونگی خدمات رسانی میادین میوه و تره بار به شهروندان قرار گرفت و با تعدادی از مراجعه کنندگان به این میدان گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، رئیس شورای شهر تهران گفت: نباید مترو را به نفع کسی مصادره کنیم.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران به شهرداری تهران در خصوص فراهم کردن منابع لازم برای ایجاد سیستم پایش بو در تهران تذکر داد.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران نسبت به عدم توجه شهرداری تهران به مناسب‌سازی معابر برای معلولان گلایه کرد.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، رییس شورای شهر تهران اعلام کرد که وضعیت حمل و نقل عمومی پایتخت طی 30 سال گذشته بدترین وضعیت را دارد.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، رئیس شورای شهر تهران گفت: متاسفانه با وجود مصوبات مثبت، حتی یک دستگاه اتوبوس هم طی 6 سال گذشته از سوی دولت تحویل شهرداری نشده است.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز،عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران از تصویب اختصاص 2000 سهمیه کارت بلیت 300هزار تومانی به سربازان در این کمیسیون در فاز اول خبر داد.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص افزایش معافیت های مالیاتی در لایحه «مالیات بر ارزش افزوده» با اشاره به اینکه تاکنون هر موقع قانون شوراهای اسلامی تغییر کرده منجر به کاهش اختیارات آن ها شده است، گفت: در واقع نگاهی که به دولت محلی وجود دارد، نگاه حمایتی نیست.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه پدیده فرونشست یکی از سه چالش اصلی شهر تهران است، گفت: در این زمینه می‌توان از خروجی تحقیقات مرکز مطالعات استفاده کرده و با آوردن آن به شورای شهر این موضوع را به یک مصوبه تبدیل کنیم.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز،رئیس شورای شهر تهران با اشاره به مشکلات حاد قطارهای مترو در پایتخت گفت: اختلال در حرکت یک قطار یا واگن کل خط و حتی شبکه مترو را دچار اختلال می‌کند.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز،عضو شورای اسلامی شهر تهران گزارش دهی به شهروندان را مهم ترین رویکرد شورای پنجم دانست.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، رئیس شورای اسلامی شهر تهران از الزام شهرداری به ارائه لایحه بودجه 99 حداکثر تا 15 دی ماه به شورا خبر داد.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران از برنامه ریزی مدیریت شهری پایتخت برای خرید 11 باغ خبر داد.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، رییس کمیته ورزش شورای شهر تهران از تصویب نامگذاری بلوار فردوس غرب به نام ناصر حجازی خبر داد.

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز،لایحه مالیات بر ارزش افزوده هم اکنون در مجلس شورای اسلامی در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است؛ این لایحه تاثیر بسیار قابل ملاحظه ای بر زندگی شهروندی خواهد داشت و تصویب آن می تواند آهنگ فعالیت های عمرانی و خدماتی در شهرهای بزرگ و به خصوص تهران را متناسب با شکل تصویب آن، تغییر دهد. بنابراین خوب است بدانیم این لایحه چیست و چه اهدافی دارد.