جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قطعات حساس و استراتژیک صنعت خودرو در داخل کشور داخلی سازی می‌شد و از شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کردیم، در این حوزه موفقیت بیشتری حاصل می شد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهرتهرانی نیوز، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام بررسی الزامات و راهکارهای تحقق شعار سال در جلسه گذشته کمیسیون، دلایل ارجاع مجدد مصوبه مجلس دهم تحت عنوان ساماندهی صنعت خودرو به کمیسیون از سوی صحن علنی را تشریح کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از دخالت دولت در صنعت خودروی کشور بر نقش اساسی آن در حذف موانع دست و پاگیر و اجرای درست قوانین در جهت تداوم تولید خودرو تاکید کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از برنامه های مجلس برای ساماندهی صنعت خودرو سخن گفت و اظهار داشت: با توجه به اینکه موضع مجلس قانون گذاری است یکی از برنامه های کمیسیون صنایع برای افزایش تولید در سال جدید تنقیح قوانین متعارض مجلس است.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن رد ورود شورای رقابت به موضوع قیمت‌گذاری خودرو از ادامه بررسی جزئیات طرح عرضه خودرو به بورس در سال جاری خبر داد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس کاهش هزینه‌های تولید به منظور تولید خودروی ارزان قیمت را یکی از الزامات خودروسازان دانست.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تعیین قیمت پایه از سوی شورای رقابت یا سازمان حمایت به معنای قیمت‌گذاری دستوری نیست و هدف از این طرح تنظیم بازار است.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسون صنایع مجلس شورای اسلامی بر کنترل قیمت خودرو با هدف صاحب خودرو شدن اقشار کم درآمد جامعه تاکید کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد بازار خودرو در انحصار دو خودروساز بزرگ ایران خودرو و سایپا است و بازار انحصاری مستلزم ورود شورای رقابت به حوزه قیمت‌گذاری است.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید خودروی ارزان قیمت باید دارای آپشن‌های روز دنیا مانند مقاومت بدنه، مصرف سوخت کم و... باشد و تولید خودرویی با این ویژگی‌ها مشروط بر اینکه قیمت آن کمتر از پراید و تیبا باشد، با روش‌ها و قیمت گذاری کنونی ممکن نیست.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه شركت هاي خودروسازي فاصله بسيار كمي تا خودكفايي كامل در توليد خودرو دارند، گفت: شركت سايپا با همكاري مجموعه هاي دانش بنيان و مهندسان داخلي مي‌تواند صنعت خودرو را متحول كند.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور ضمن انتقاد از دو نرخی بودن خودرو و فرآیند دلالی در بازار بر خودکفایی و رقابت‌پذیری صنعت خودرو تاکید کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به تصویب طرح توسعه پایدار زنجیره فولاد در کمیسیون صنایع و ارسال آن به صحن علنی از آخرین تغییرات طرح ساماندهی صنعت خودرو خبر داد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،،عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: براي حل مشكلات و رفع موانع پيش روي صنعت خودرو، مجلس عزم خود را جزم و سعي كرده با احصاء مشكلاتي كه بخش قابل توجهي ناشي از سخت ترين تحريم ها است اين صنعت اشتغالزا را حمايت كند.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،،سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه موضوعی درباره واردات خودروی دست دوم در کمیسیون متبوعش مطرح نیست، گفت: در طرح ساماندهی بازار خودرو که در کمیسیون صنایع در حال چکش‌کاری است، شرایطی برای واردات خودرو صفر پیش بینی شده است.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از دستورکار جلسه امروز کمیسیون و وضعیت فعلی طرح تحول بازار و صنعت خودرو سبک مبتنی بر عرضه خودرو در بورس خبر داد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص راهکار ارائه تسهیلات بانکی به منظور جبران زیاندهی صنعت خودرو و جهش تیراژ تولید به بیان توضیحاتی پرداخت.

به گزارش صنعت نیوز،عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بر لزوم توجه به رسانه ها بویژه روزنامه همشهری در بودجه سال آینده شهرداری تهران تاکید کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید دولت لغو قیمت‌گذاری دستوری خودرو را همزمان با آزاد سازی واردات خودرو پیگیری کند تا بتوان با ایجاد رقیب برای خودروسازان آنها را برای بهبود کیفیت محصولات تولیدی‌شان ترغیب کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفـت: خروج از قیمت‌گذاری دستوری و آزادسازی واردات منافع هر دو بخش تولید و تقاضا را تضمین کرده و موجب تعادل بازار خودرو می‌شود.