جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر نقش مالیات بر خودرو در جهت حذف دلالان از بازار خودرو تاکید کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه می‌توان با کاهش تعرفه واردات خودرو، حاشیه قیمت در بازار را از بین برد، گفت: باید با مدیریت دقیق از افزایش بی ضابطه قیمت مواد اولیه داخلی موردنیاز تولید خودرو جلوگیری کرد چراکه با تحقق این مهم، بهای تمام شده تولید خودرو کم می‌شود.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت‌های اعلامی شورای رقابت متناسب با کیفیت و ارزش واقعی خودروهای تولیدی نیست بلکه این تصمیمات تحت تاثیر شتاب افزایش قیمت‌‌ها در بازار اتخاذ شده است.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با عرضه خودرو به بورس کالا، دلالان بازار خودرو وارد بورس شده و قیمت بیش از آنچه که در حال حاضر به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد، افزایش می‌یابد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید با کاهش نرخ ارز انتظار می‌رود که قیمت خودرو در کارخانه نیز کم شود.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح تحول صنعت و بازار خودرو با بیان اینکه جزئیات این طرح نیازمند بررسی بیشتر و انجام اصلاحات است در همین راستا به بیان نقطه نظرات خود پرداخت.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید در طرح ساماندهی عرضه و تولید خودرو، واردات خودرو تحت شرایطی دیده شده است؛ می توان از محل صادرات خودرو و قطعات آن یا صادرات نفت خام یا ارز بدون منشا خودرو وارد کرد که شرایط فنی و کیفی خودرو را وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین می کند.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،،عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از افزایش هزینه های مرتبط با خودرو، گفت: مردم توان تأمین لاستیک با افزایش ۵۰ درصدی قیمت ها را ندارند، از این رو این مسئله موجب فرسودگی لاستیک ها و افزایش تصادفات جاده ای در کشور خواهد شد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تدوین یک سند بالادستی با تکیه بر توان قطعه‌سازان داخلی را موجب یکپارچه‌سازی استراتژی‌ها در حوزه صنعت موتورسیکلت‌سازی و خروج از وابستگی به واردات دانست.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گام نخست طرح ساماندهی صنعت خودرو را خروج خودروسازان از زیان اعلام کرد و از جمع‌بندی نهایی این طرح در کمیسیون متبوع خود طی هفته آینده خبر داد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است بطور مثال اگر قیمت خودرو در کارخانه ۲ میلیون افزایش یابد، بهای چهارچرخ‌ها در بازار ۵ برابر خواهد شد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با توجه به ضرورت قطع دست دلالان از بازار خودرو گفت: این موضوع که با ورود هر کالایی از جمله خودرو به بورس، قیمت آن افزایش می‌یابد قابل پیش‌بینی نیست و مبنای علمی ندارد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعه‌سازی یک صنعت نوپا است و نیاز به حمایت دارد، گفت: ساماندهی قیمت خودرو در گرو تعادل در عرضه است و بهبود عرضه نیز منوط به تامین قطعه و افزایش تولید است.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن بیان ریشه‌های مشکلات صنعت خودرو و انتقاد از فشارهای وارده از سوی برخی سازمان‌ها بر بخش تولید بر اتخاذ تدابیر جدید در طرح ‌های فروش خودرو تاکید کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،،عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي توجه جدي به ارتقاي فناوري و به خصوص توسعه تعامل با شركت هاي دانش بنيان را مسير اصلي برون رفت صنعت خودرو از چالش هاي پيش رو دانست.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن تکذیب خبر منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر اینکه کمیسیون صنایع با عرضه خودرو در بورس مخالفت کرد، گفت: این طرح در کمیته صنعت در حال چکش کاری است.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: به منظور ترخیص قطعات و مواد اولیه از گمرک جلساتی با حضور وزیر صمت و مسئولان گمرک برگزار شده و تلاش برای آزادسازی کالا و قطعات از گمرک ادامه دارد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس گفت: بانک مرکزی می‌بایست از نگاه خود مبنی بر عدم پذیرش واردات بدون انتقال ارز برای کالاهای اساسی، قطعات یدکی و همچنین ماشین‌آلات عقب‌نشینی نماید.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از توافق کمیسیون متبوعش و وزارت صمت برای قیمت‌گذاری خودرو خبر داد و گفت: قیمت‌گذاری خودرو براساس دستورالعمل هیات تعیین و تثبیت قیمت‌ها در سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و با اتکا به هزینه‌های تولیدی حسابرسی شده خودروسازان تعیین می‌شود.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام حمایت از بخش خصوصی از مشوق‌های کارگروه مشترک صمت و مجلس به منظور رشد تولید و ارتقای کیفیت خبر داد.